Riepu iegāde internetā – vai ir vērts?

Mums visiem ir savi sapņi: uzcelt skaistu māju, iegādāties jaunu motociklu vai auto, cienīgi sagaidīt vecumu. Lai šādi sapņi piepildītos, strādājot ir jāsāk ekonomēt un krāt naudu.

 

Jebkuram transportlīdzeklim, motociklam, džipam vai vieglajam auto, riepas ir ļoti svarīga sastāvdaļa, ne mazāk svarīga kā dzinējs. Ja jūsu auto dzinējs salūzt, tas vienkārši paliek nekustīgs, bet ja auto riepu kvalitāte bija kompromisa jautājums, tas var beigties ar nepatīkamu avāriju.

 

Biežāk autovadītāji pērk riepas auto servisos un aptuveni 12 – 13%[1] auto rezerves daļu un auto piederumu Latvijā tiek pārdotas caur internetu, ar katru gadu pārdošanas apjomi internetā aug. Daži iemesli, kāpēc pirkt riepas internetā:

 

  1. Pērkot riepas internetā Jums būs daudzreiz lielāka izvēle – Interneta veikalos ir ļoti plašs dažādu brendu un modeļu piedāvājums. Pirms izdarīt savu izvēli Tu vari apskatīt katra modeļa aprakstu, pāriet uz sadaļu, kur atradīsiet jaunākos riepu testu rezultātus. Turklāt, riepas var izvēlēties pēc auto modeļa vai pēc ievadītiem riepu izmēriem.

 

  1. Saņemsi kvalitatīvas un pārbaudītas riepas – Interneta veikali nevar tirgot riepas, kas nav izgājušas stingru testēšanas sistēmu – katram riepu modelim jābūt norādītam ES marķējumam. ES riepu marķējums norāda svarīgu informāciju par riepas drošības un vides aspektiem. Jūs nopērkat svaigas riepas, kas nav gadiem stāvējušas kādā servisā vai veikalā, interneta veikali netur visu sortimentu savā noliktavā un pievienojot produkciju katalogam, atlasa jaunus riepu modeļus, bet vecas riepas netiek pievienotas vai tiek dzēstas. Lielākā daļa no pārdotajām riepām ir izgatavota tekošajā gadā.

 

  1. Ietaupi savu laiku – Daudz laika pavadīsi ceļā lai nokļūtu no punkta A līdz punkatm B un nav nekādas garantijas, ka vēlamās riepas būs uz vietas.

 

  1. Tā ir laba iespēja ietaupīt naudu – Daudzi cilvēki domā, ka riepu cenas interneta veikalos ir pārāk augstas, tā nav patiesība. Cenas internetā ir zemākas par tradicionāliem riepu veikaliem un servisiem, bieži riepas var nopirkt par vairumtirdziniecības cenām. Interneta veikali piedāvā riepas ne tikai no vietējiem importētājiem, bet arī no lielākām Eiropas noliktavām.

 

  1. Piegāde uz jebkuru adresi – Vēl viena patīkama priekšrocība pērkot riepas internetā. Prece tiks piegādāta uz jebkuru adresi: uz mājām, uz darbu vai pat uz riepu servisu.

 

Paūtīt riepas internetā ir viegli, ērti un droši!

 

Rakstu sagatavoja Jaunasriepas.lv

[1] consumerbarometer.com 2014. gads