گلهای علفی – رویکرد عملی برای تخت کوچک باغ

بیشتر صاحبان باغ های خصوصی دوست دارند یک تخت گل مناسب این نام داشته باشند. با این وجود پس از چندین تلاش ناموفق و احتمالاً پس از مشاهده نتایج ضعیف دوستان و همسایگان ، آنها از این ایده دست کشیده و یا اجازه می دهند چمن زمستان را تصاحب کند ، یا در بدترین حالت ، این لکه به یک چشم چشم تبدیل می شود.

این یک یادآوری دائمی و ناامیدکننده از شکست و وقت ارزشمند و اتلاف پول خوب می شود. من فکر می کنم ریشه این مشکل را می توان در کاشت گیاهان زیادی جستجو کرد که پس از مدت کوتاهی گلدهی ، یا باید حذف و جایگزین شوند ، یا به راحتی برای مدت زمان طولانی ضعیف به نظر می رسند.

پیشنهاد من این است که حداقل 30٪ از سطح بستر را با گیاهان علفی بدون گل و گونه های گلدار که پس از مرگ و از بین بردن گلها خوب به نظر می رسند ، اشغال کنید. این بدان معناست که وقتی سالانه ها باید تعویض شوند ، یا گیاهان چند ساله را قطع کنند ، مرز تا حد قابل توجهی نمایان می شود ، تا زمانی که انفجار بعدی گلها ظاهر شود. نباید بوته ها و بوته ها را در بستر گل کوچک کاشت. آنها به سادگی کار خود را بر عهده می گیرند و نگهداری را مشکل ساز می کنند.

مرز مخلوط ، به اصطلاح انگلیسی ، یعنی کاشت مواد چوبی ، درختچه ای همراه با گیاهان علفی ، ممکن است برای بسترهای بزرگ مناسب باشد ، اما برای بسترهای کوچک مناسب نیست. در اینجا برخی از گیاهان عالی بدون گل وجود دارد که من در اسرائیل مرکزی ، جایی که من زندگی می کنم و کار می کنم ، به خوبی از آنها استفاده می کنم. آب و هوا به طور معمول مدیترانه ای است ، بنابراین اگرچه گونه هایی که ذکر می کنم ممکن است با شرایط شما مناسب نباشند ، اما امیدوارم که آنها به عنوان نمونه ای از کارهایی که می توان در یک باغ آب و هوای خشک انجام داد ، باشد.

Joyweed (Alternanthera) شامل انواع سبز سرسبز و انواع بنفش عمیق است. بعضی از آنها برگهای ظریف و برخی دیگر برگهای بزرگتر دارند. جویید فقط برای مناطق بدون سرما مناسب است و بهتر است در بهار تا پایان تابستان کاشته شود.

ارقام مختلف Asparagus densiflorus نیز به رنگ سبز سرسبز ، دارای فرم جالب و بافت برگ هستند. بعضی اوقات می توانند با بوته های کوتوله نیز مخلوط شوند.

علف های زینتی یا چمن هایی مانند گیاهان معمولاً انتخاب خوبی برای “نگه داشتن” مرز در طول سال است. چمنهای بزرگ مانند افسانه Pennisetum setaceum “Rubra” ممکن است برای یک تخت کوچک خیلی بزرگ باشند و به هر حال باید بطور دوره گل زامفولیا ای قطع شوند. در عوض ، گیاهان کوچک و ظریف مانند Festuca glauca یا انواع مختلف Liriope و Ophiopogon را در نظر بگیرید. هنگام انتخاب علف های هر اندازه ، مراقب باشید که از نوعی نیستند که در معرض گسترش و تبدیل شدن به علف هرز در مرز و باغ باشند. گیاهان علفی برگ نقره ای نیز در بستر بسیار مفید و قابل کنترل هستند. گیاهان کمی مانند پنبه اسطوخودوس ، (Santolina chamaecyparissus) و Dichondra argentea و گیاهان بلندتر مانند داستی میلر وجود دارد. (Senecio cineraria)

علاوه بر این ، می توان از بین تعدادی گیاهان چند ساله گلدار که در طول سال خوب به نظر می رسند ، یکی را انتخاب کرد. این بدان معنا نیست که تعمیر و نگهداری آنها فاقد تعمیر و نگهداری است ، اما با وجود برخی از برش ها و هرس ، قطعاً قابل کنترل هستند و به کیفیت تخت باغ کوچک بسیار کمک می کنند. در این گروه می توان به پایه اصلی Agapanthus ، گونه های بوته ای گل داوودی مانند C. frutescens یا C.pacificum ، میخک های چند ساله مانند Dianthus sp. “جادوگر آتش” و البته بسیاری از گونه ها و انواع مریم گلی.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *